Okręgowe eliminacje do Mistrzostw Polski we fryzjerstwie artystycznym

22 stycznia 2024 roku nasz Cech Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, z inicjatywy przewodniczącej sekcji fryzjerskiej Jolanty Czakon, zorganizował Okręgowe eliminacje do Mistrzostw Polski we fryzjerstwie artystycznym. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III branżowych szkół I stopnia współpracujących z Cechami zrzeszonymi w Beskidzkiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej, która była współorganizatorem imprezy. Uczestnicy startowali w 5 kategoriach: FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW; FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FALE HOLLYWOOD; FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A’LA MONROE; FRYZJERSTWO MĘSKIE BARBERING; BARBIE I KEN W NOWYCH ODSŁONACH.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji swoje umiejętności zaprezentowali zaproszeni goście, Mistrzowie Świata i Mistrzowie Polski we fryzjerstwie: Ewa Kośniewska, Lucjan Szajbel, Klaudia Wójcik oraz Konrad Wójcik.

Prowadzącym wydarzenie był Irenusz Harbuz – dyrektor generalny CMC Poland, Komisarz CMC World Champion, Dyrektor NAH sp z o.o., od 20 lat zajmujący się organizacją konkursów fryzjerskich w kraju i za granicą

Zawody sędziowała komisja w składzie: Paweł Dudek – kilkukrotny laureat Mistrzostw Polski, sędzia konkursów oraz członek OKFiK; Lucjan Szajbel – kilkukrotny laureat Mistrzostw Polski, trener kadry męskiej federacji CMC Poland, sędzia z certyfikatem międzynarodowym; Klaudia Wójcik – laureatka Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata federacji OMC, zawodnik kadry OMC.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FRYZURA ŚLUBNA Z DŁUGICH WŁOSÓW

1. Amelia Mirocha
  2. Klaudia Bielarz
  3. Wiktoria Targosz

FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FALE HOLLYWOOD

1. Natalia Szczurek
  2. Otylia Łobarzewska
  3. Wojciech Cupek

FRYZJERSTWO DAMSKIE JUNIOR – FRYZURA Z FAL I PIERŚCIENI NA MOKRO A’LA MONROE

1. Zuzanna Gałuszka
  2. Amelia Mirocha
  3. Klaudia Bielarz

FRYZJERSTWO MĘSKIE BARBERING

1. Martyna Kasprzyca
  2. Karolina Kowalczyk

BARBIE I KEN W NOWYCH ODSŁONACH

1. Alena Wilczek, Kinga Maj, Oliwia Miczołek
  2. Julia Podstawny , Otylia Łobarzewska, Krysta Alicja

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, Komisji Sędziowskiej, mistrzom szkolącym, rodzicom za poświęcony czas i zaangażowanie.

fot. Szymon Brodacki